Obisk praznične Ljubljane – Društvo “VEZI”

Letos smo praznično vzdušje popestrili z decembrskim izletom v praznično okrašeno Ljubljano. Na pot smo se odpravili kar z vlakom, saj je spretnost uporabe javnega prevoza ena izmed pomembnih veščin za samostojno življenje. Na železniški postaji so uporabniki poleg kart prejeli tudi časovni razpored obiskanih krajev in aktivnosti, tako je vsak prevzel odgovornost za hrambo karte in za svoje gibanje tekom izleta. V Ljubljani smo si najprej pogledali Prirodoslovni muzej, tam obnovili znanje, ki smo ga že imeli ter ob tem spoznali še veliko novih stvari. Naš izlet smo začinili z obiskom McDonald’sa, kar je bilo za nekatere povsem nova izkušnja. S polnimi želodci smo se z vzpenjačo povzpeli na Ljubljanski grad, kjer smo si ogledali razstavi lutk različnih generacij ter gradov na Slovenskem. Večina je pred tem še premagala strah pred višino, se povzpela na najvišji stolp gradu in bila po nešteto prehojenih stopnicah nagrajena s čudovitim pogledom na praznično Ljubljano. Mnogim pa je v najlepšem spominu ostal ravno zadnji del izleta pred odhodom na vlak, ko smo se sprehodili po praznično okrašeni nočni Ljubljani. Z izletom smo uporabnikom omogočili spoznavanje novih krajev in aktivnosti, pri teh aktivnostih so utrjevali svoje socialne spretnosti, sprejemali odgovornost za svoja ravnanja in se povezovali tako z ostalimi izletniki, kot tudi širšo skupnostjo. Ob tem smo bili spremljajoči zaposleni vedno na voljo v podporo in pomoč. Po odzivih zadovoljstva sodeč lahko potrdimo, da smo z izletom stanovanjske skupine in dnevne centre Društva »Vezi« lepo popeljali v praznični december.