Delavnica »Športna urica«

V Društvu »VEZI« se nam je pridružila inštruktorica skupinskih vadb Erika Pacek, ki nas bo vsak ponedeljek popeljala v začetek dneva z delavnico »športna urica«. Začeli smo 4. novembra in sedaj bo to naša stalnica. Telovadbo smo uvedli, saj vemo, da redno gibanje ni odlično le za fizično, ampak tudi za psihično in duševno zdravje. Tisti, ki se s športom ukvarjajo večkrat na teden, imajo v povprečju manj težav z duševnim zdravjem kot tisti, ki se s športom sploh ne ukvarjajo.

Gibanje zmanjša tesnobnost, poveča samozavest ter spomin, zmanjša odvisnosti in tudi potrebo po hrani. Sicer gibanje ne premaga resnih oblik depresije in tesnobe, vendar je v veliko pomoč pri manjših krizah in predvsem pri zmanjševanju vpliva stresa na zdravje. Ključno je, da med vadbo sprostite napetost in malo pozabite na skrbi, kar nam je tokrat tudi uspelo.

Veselimo se nadaljnjih športnih uric, ki nas čakajo ob ponedeljkih.