Obisk policijske postaje Sežana

V lokalnemu in širšemu okolju krepimo sodelovanje z različnimi institucijami in ena izmed njih je tudi služba, ki pomaga pri vzdrževanju javnega reda in miru. Ob vnaprejšnjemu dogovoru je v

mesecu decembru bila organizirana izobraževalna delavnica, ki je potekala v prostorih Policijske postaje Sežana. Skupina šestnajstih uporabnikov ter treh zaposlenih je bila deležna prijaznega sprejema s strani policistov. Predstavili so nam glavne naloge in opremo, ki jo nosijo s seboj. Spregovorili smo o vlomih, varovanju državne meje, različnih oblikah nasilja – verbalnem, ekonomskem, fizičnem, spolnem ter o interventnih situacijah – kako poiščemo pomoč policije kot tudi o pravilih v prometu, predvsem o tistih, ki se nanašajo na pešce in kolesarje.

Ob koncu smo se zahvalili za čas, ki sta policista namenila našim uporabnikom.

Namreč, poglavitni namen delavnice je spoprijemanje s strahom oziroma stigmo, ki so jo nekateri uporabniki morebiti utrpeli ob stiku s policijo v preteklosti.