Gorjansko

Stanovanjsko skupino Brestovica pri Komnu, ki je bila prva stanovanjska skupina Društva “VEZI”,ustanovljena leta 2002, smo v juniju 2011 preselili na novo lokacijo, in sicer v stanovanjsko hišo v Gorjansko. Stanovanjska skupina sprejme 5 stanovalcev, eno ležišče pa je namenjeno namestitvi uporabnika v stiski.​Gorjansko je kraška vasica, ki stanovalcem omogoča užiivanje v naravi in sprehajanja po kraških poteh ter občudovanje lepote krasa in neokrnjene narave.  Tisti stanovalci, ki se radi ukvarjajo s športom, lahko kolesarijo po ravnih kraških cestah. Za popestritev pa se stanovalci vključujejo v Dnevni center “VEZI” v Štanjelu, kjer se udeležujejo kulturnih in številnih drugih delavnic. Sodelujejo in družijo pa se z člani ostalih enot Društva “VEZI” in drugih nevladnih organizacij.

Stanovanjska skupina Gorjansko

Gorjansko 71a
6223 Komen
tel. (05) 766-43-60
Strokovna vodja: mag.Katarina Tomažič, 031-674-288
Strokovna delavka: Mara Borac, dipl. upr. org.